Одним із повноважень органів Пенсійного фонду України є здійснення контролю за дотриманням суб’єктами системи загальнообов’язкового державного пенсійного страхування вимог законодавства у сфері загальнообов’язкового державного пенсійного страхування, достовірністю відомостей про працюючих, поданих  страхувальниками до реєстру застрахованих осіб, контролю за цільовим використанням коштів шляхом проведення перевірок на підприємствах, установах та організаціях,  що здійснюють виплату і доставку пенсій, в установах (закладах), де особи перебувають на повному державному утриманні, та достовірністю довідок, наданих для призначення (перерахунку) пенсій.
     Протягом 2016 року територіальними управліннями Хмельницької області проведено 1469 перевірок  щодо додержання суб’єктами господарювання вимог законодавства у сфері загальнообов’язкового державного пенсійного страхування, з них 54 планові. План проведення  перевірок виконано на  98,2 % у зв’язку з проведенням Шепетівським об'єднанним управлінням Пенсійного фонду України Хмельницької області позапланової перевірки страхувальника, який ліквідовувався в грудні 2015 року. В 1180 перевірках виявлено порушення, що складає 80,3% до проведених.
За результатами перевірок:
-               застосовано 32 фінансові санкції за порушення порядку нарахування та сплати страхових внесків в сумі 9,89 тис.грн.,
-               притягнуто до адміністративної відповідальності 138 посадових осіб на суму          41,94 тис.грн.,
-               видано 826 приписів про усунення порушень щодо недостовірності відомостей, поданих до реєстру застрахованих осіб.
     Також в 2016 році органами Фонду області проведено 1072 перевірки щодо цільового використання коштів Пенсійного фонду України, з них :
– 147 перевірок банківських установ, в ході яких виявлено 225 випадків порушень на суму120,4 тис. грн.;
– 765 перевірок об’єктів поштового зв’язку, де виявлено 1480 порушень порядку використання коштів Пенсійного фонду Українина загальну суму 63,0тис. грн.;
– 160 перевірок організацій установ, у яких особи перебувають на повному державному утриманні, з якихв 27 установах  встановлено 217 випадків порушень чинного законодавства.
     З метою контролю за достовірністю подання підприємствами, установами та організаціями документів про стаж і заробіток для призначення, перерахунку пенсій такожпроведено 10876 перевірок документів для призначення (перерахунку) пенсій,врезультаті виявлено 1381 порушення, попереджено 196 випадків переплат пенсій на суму 28,8 тис.грн., а також  встановлено 11 випадків переплат пенсій на суму 56,9 тис. грн.

 

Управління  платежів до пенсійної системи та захисту прав застрахованих осіб головного управління Пенсійного фонду України в Хмельницькій області в Хмельницькій області

 

   Для Пенсійного фонду легалізація заробітної плати є не лише джерелом наповнення бюджету, кошти якого  витрачаються на фінансування пенсій та грошової допомоги, в першу чергу - це захист прав застрахованих осіб!
   Застосування нелегальних схем виплати заробітної плати перешкоджає проведенню соціальних реформ та негативно впливає на добробут кожного мешканця нашої області.
   Відповідно до чинного пенсійного законодавства встановлена пряма залежність розмірів пенсій від страхового стажу та заробітку, з якого сплачено єдиний соціальний внесок. Тобто, до страхового стажу при виході на пенсію зараховують лише ті періоди, за які повністю сплачені внески із заробітної плати не менше мінімального розміру.
   З січня 2017 року розмір мінімальної заробітної плати підвищено до рівня 3200 грн. При обчисленні розміру заробітної плати працівника для забезпечення її мінімального розміру не враховуються доплати за роботу в несприятливих умовах праці та підвищеного ризику для здоров'я, за роботу в нічний та надурочний час, роз'їзний характер робіт, премії до святкових і ювілейних дат.У випадку, коли працівнику встановлені доплати за роботу у шкідливих умовах праці, зазначені доплати мають виплачуватись понад розмір мінімальної заробітної плати.       

        Кабінет Міністрів України постановою від 01.07.2016 №397 вніс зміни до Порядку сплати збору на обов’язкове державне пенсійне страхування з окремих видів господарських операцій(затверджений постановою КМУ від 3.11.1998 р. №1740).
        Постанову Уряду прийнято з метою приведення Порядку у відповідність до норм законодавства, зокрема:
·         розширено коло суб’єктів збору (зокрема, банки замінено на уповноважені банки, інші фінансові установи та національний оператор поштового зв’язку) на обов’язкове державне пенсійне страхування при купівлі іноземної валюти фізичними особами в готівковій формі;
·         змінено назву органу, який проводить державну реєстрацію автомобілів в Україні (з підрозділів Державтоінспекції МВС на територіальні органи з надання сервісних послуг МВС).  
 
 
 
Управління платежів до пенсійної системи та
захисту прав застрахованих осіб

Мінімальний страховий внесок у 2016 році  (Завантажити....)

Порядок здійснення перевірок суб’єктівгосподарюванняорганами Пенсійного фонду України визначено:
 
Законами:
 
 
 
 
 
Постановами Кабінету Міністрів України:
 
-  Постанова від 29.07.2015р. №528 «Про затвердження критеріїв, за якими оцінюється ступінь ризику від провадження господарської діяльності у сфері загальнообов’язкового державного пенсійного страхування та визначається періодичність проведення планових заходів державного нагляду (контролю) органами Пенсійного фонду України»;
-  Постанова від 04.11.2015р.№902 «Деякі питання проведення заходів державного нагляду (контролю) у сфері господарської діяльності»;
-  Постанова від 23.10.13р. №805«Про затвердження Порядку координації  одночасного проведення планових перевірок (ревізій) контролюючими органами та органами державного фінансового контролю».
 
Постановами Пенсійного фонду України:
 
-  Постанова  від 04.02.2016р. №2-1 «Про затвердження уніфікованої форми акта, який складається за результатами проведення планової (позапланової) перевірки щодо додержання суб’єктом господарювання вимог законодавства у сфері загальнообов’язкового державного пенсійного страхуванняза їх результатами»;
-  Постанова  від 19.12.2003р. №21-1 «Про затвердження Інструкції про порядок обчислення і сплати страхувальниками та застрахованими особами внесків на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування до Пенсійного фонду України»;
-  Постанова від 17.03.2013р. №1-1 «Про затвердження форми повідомлення про проведення планової перевірки платника єдиного внеску».
 
З метою здійснення контролю щодо правильності  нарахування, обчислення та сплати страхових внесків на загальнообов’язкове державне пенсійне страхування  та  інших платежів, контроль за нарахуванням та сплатою яких покладено на Пенсійний фонд України, а також достовірності відомостей, поданих до Державного реєстру загальнообов’язкового державного соціального страхування, спеціалістами територіальних управлінь області протягом 2015 року проведено1279 позапланових документальних перевірок суб’єктів господарювання,за результатами яких застосовано фінансових санкцій за порушення порядку нарахування та сплати страхових внесків на суму 3,39 тис.грн., до адміністративної відповідальності притягнуто 183 посадові особи на суму  40,9 тис.грн.
 
 
Управління  платежів до пенсійної системи
та захисту прав застрахованих осіб головного управління Пенсійного фонду України
в Хмельницькій області в Хмельницькій області