З 1 грудня поточного року відповідно до Закону України "Про Державний бюджет України на 2016 рік" змінено розміри соціальних стандартів. Ольго Сергіївно, скажіть, будь ласка, які види виплат в зв’язку з цим  збільшено?
Так, відповідно до Закону України «Про Державний бюджет України на 2016 рік» з 1 грудня 2016 року збільшено на 10,4% величини прожиткових мінімумів для осіб, які втратили працездатність, з 1130 грн.  до 1247 грн. (на 117 грн.) та  з розрахунку на одну особу в місяць з  1399 грн. до 1544 грн. (на 145 грн.). 
  З врахуванням зміни величин прожиткового мінімуму збільшено:
• мінімальні пенсії за віком непрацюючим пенсіонерам, шахтарям та «військовим» пенсіонерам;
• доплати за понаднормативний стаж непрацюючим пенсіонерам;
• мінімальні пенсійні виплати інвалідам війни та інвалідам із числа учасників ліквідації аварії на ЧАЕС, учасникам бойових дій;
• пенсії за особливі заслуги перед Україною;
• підвищення ветеранам війни, членам їх сімей та жертвам нацистських переслідувань;
• розміри державної соціальної допомоги на догляд інвалідам війни;
• надбавки на утриманців відповідно до Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб»;
• надбавки донорам. 
 
   Як проведені перерахунки  вплинули на розміри пенсій пенсіонерів нашої області та який середній розмір підвищення?
У зв’язку із зміною величин прожиткових мінімумів проведено перерахунки пенсій для 359,8 тис. (або для 87,5%) із 411 тис.пенсіонерів області. Підвищення отримали 312,1 тис. осіб (86,7%). Середній розмір підвищення становить 118,43 грн. Додаткова потреба в коштах для виплати склала 37,0 млн. грн.
 Перерахунок пенсій проведено в автоматичному режимі і не потребує додаткових звернень громадян до органів Пенсійного фонду. Пенсії у нових розмірах пенсіонери отримають у грудні 2016 року у визначені для них дати виплати. Впродовж грудня 2016 року будуть перераховані пенсії ще для 2,4 тис. осіб, перерахунок яким буде проведено в індивідуальному режимі.
  Хочу зауважити, що підвищення у кожного пенсіонера є індивідуальним, розмір його залежить від складових пенсійної виплати.    
 
 
 

 

З 01.07.2016 року змінюється порядок виплати пенсій внутрішньо переміщеним особам
 
    Постановою Кабінету Міністрів України від 14 березня 2016 року за №167 «Про внесення змін до деяких постанов Кабінету Міністрів України» передбачено, що призначення та продовження виплати пенсій(щомісячного довічного грошового утримання) внутрішньо переміщеним особам здійснюються за місцем перебування таких осіб на обліку, що підтверджується довідкою, виданою згідно з Порядком оформлення і видачі довідки про взяття на облік внутрішньо переміщеної особи, затвердженим постановою Кабінету Міністрів України від 1 жовтня 2014 р. № 509.

   Ольго Сергіївно, з 1 травня відповідно до Закону України «Про Державний бюджет України на 2016 рік» змінено розміри соціальних стандартів. Які види виплат збільшено?
 
   З 1 травня 2016 року відповідно до Закону України «Про Державний бюджет України на 2016 рік» змінено величину прожиткового мінімуму для осіб, які втратили працездатність, з 1074 грн. до 1130 грн. та прожиткового мінімуму з розрахунку на одну особу в місяць з 1330 грн. до 1399 грн.
 
Враховуючи зміни величин прожиткового мінімуму збільшено:
 
·       мінімальні пенсії за віком непрацюючим пенсіонерам, шахтарям та «військовим» пенсіонерам;
·       мінімальні пенсійні виплати інвалідам війни, учасникам бойових дій та інвалідам ЧАЕС;
·       пенсії за особливі заслуги перед Україною;
·       підвищення ветеранам війни, членам їх сімей та жертвам нацистських переслідувань;
·       розміри державної соціальної допомоги на догляд інвалідам війни;
·       надбавки донорам.
        

  З 1 січня2016 року відбулось чимало змін на законодавчому пенсійному полі, зокрема, набрали чинності Закони України  «Про Державний бюджет України на 2016 рік», «Про внесення змін до Податкового кодексу України та деяких законодавчих актів України щодо забезпечення збалансованості бюджетних надходжень у 2016 році», «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України», якими врегульовано питання пенсійного забезпечення у поточному  році як окремих категорій пенсіонерів, так і платників єдиного соціального внеску.
  Ольго Сергіївно, давайте поговоримо про ці зміни та розпочнемо з тих, які мають відношення саме до пенсіонерів.
 
  Скажіть, будь ласка, як зростатимуть у 2016 році мінімальні пенсійні виплати?
 
  У 2016 – му  році мінімальні пенсійні виплати зростатимуть із 1074 грн. (станом на січень) у два етапи: з 1 травня - до 1130 грн. та з 1 грудня - до 1208 грн.
  Протягом поточного року мінімальні пенсії будуть збільшені на 134 грн., або на 12,5 %.

  Ольго Сергіївно, чи змінився у 2016 році максимальний розмір пенсійних виплат?

  Так, максимальний розмір пенсії цього року зафіксовано сумою 10740 грн.
  Це стосується тих пенсій, які призначаються, починаючи з 1 січня 2016 року.