«ТІНЬОВА» ЗАРПЛАТА НЕ РЯТУЄ В ЮНОСТІ ТА ПРИРІКАЄ НА ЗЛИДНІ В СТАРОСТІ

   Перші організаційні заходи щодо виплати заробітної плати у підвищених розмірахна обласному та територіальному рівнях вже проведено:місцевими державними адміністраціямистворено робочі групи, активними учасниками яких є представники Пенсійного фонду, та які з березня 2017 року  здійснюватимутьмоніторинг дотримання роботодавцями законодавчих вимог.
   На рівні головного управління проаналізовано як законодавчі зміни щодо підвищення мінімальної зарплати до 3200 грн. позначаться на надходженнях з єдиного соціального внеску. Зокрема, у січні 2017 року темпи надходжень єдиного соціального внеску на Хмельниччині склали 119%(+ 42 млн.грн.).
Левову частку у структурі надходжень складають надходження від бюджетних установ, у яких в 2017 році заплановано зростання фонду оплати праці на 45%,у січні  надійшлокоштівна 40%(+28 млн.грн.)більше проти січня минулого року.
   В області також обліковується 72 тис. підприємців, які зобов’язані з 2017 року сплачувати єдиний внесок незалежно від системи оподаткування та результатів підприємницької діяльності. Аналіз динаміки чисельності підприємців свідчить, що в області активно реєструється нові платники – підприємці (за грудень – січень припинили діяльність 10 тис.неактивних платників, а зареєструвалось активних майже 12 тис.). То ж за розрахунками від сплати підприємцями єдиного соціального внескунадійде на 60% (+81 млн. грн.) більше, ніж у минулому році, в січні надійшло 34 млн.грн. (+5млн.грн., темпи росту 117%).
   Використовуючи відомості з системи персоніфікованого обліку, органи Пенсійного фонду Українибудутьмоніторити кожну людину, яка отримує зарплатуменше мінімальної,відслідковувати, щоб її не перевели на неповний робочий час,за договором цивільно – правового характеручи фізичною особою - підприємцем.При встановленні фактів порушень з боку роботодавців, матеріали будуть направлятись органам Державної фіскальної служби та Держпраці для притягнення до відповідальності порушників.
   Якщо ж не втратимо жодного працівника, то від підвищення мінімальної зарплати в області додатково зможемо отримати єдиного соціального внескуза поточний рік на 700 млн. грн. більше. Додатково залучені кошти дозволять пришвидшити проведення осучаснення пенсій.
   Тож звертаємо увагу роботодавців на недопустимість „зрівнялівки” в розмірах заробітної плати, необхідність забезпечення диференціації заробітної плати працівників, які отримують її на рівні мінімальної, за рахунок встановлення доплат, надбавок, премій залежно від складності, відповідальності та умов виконуваної роботи, кваліфікації працівника, результатів його праці.
   Щодо працюючих осіб - пам’ятайте, що одержуючи зарплату в «конверті», ви сприяєте роботодавцю у порушенні законодавства та позбавляєте себе гідної пенсії в майбутньому, оскільки низька заробітна плата передбачає низький коефіцієнт заробітку, який враховується при обчисленні пенсії. Отримуючи заробітну плату в “конверті” – ви маєте забезпечене сьогодення, але ризикуєте своїм майбутнім!
 
Управління платежі до пенсійної системи
 та захисту прав застраховних осіб