З 1 січня 2018 року  органами Пенсійного  фонду України в Хмельницькій області відповідно до Закону України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо підвищення пенсій» проведені перерахунки пенсій для 84,7 тис. 65-річних пенсіонерів, а саме:
 -   особам, які досягли віку 65 років, мінімальний розмір пенсії за віком за наявності у чоловіків 35 років, а у жінок 30 років страхового стажу встановлено в розмірі 40 відсотків мінімальної заробітної плати (1489,20 грн.). Мінімальна заробітна плата, визначена законом про Державний бюджет України на 2018 рік становить 3723 грн.;
-   проведено перерахунки раніше призначених пенсій шляхом встановлення максимального розміру пенсії (з урахуванням надбавок, підвищень, додаткової пенсії, цільової грошової допомоги, пенсії за особливі заслуги перед Україною, індексації та інших доплат до пенсії, встановлених законодавством, крім доплати до надбавок окремим категоріям осіб, які мають особливі заслуги перед Батьківщиною) на рівні десяти прожиткових мінімумів, установлених для осіб, які втратили працездатність – 13730 грн. Таких пенсіонерів в області нараховується 645 осіб.
Відділ організаційно-інформаційної роботи
   Сьогодні в Нетішинському міському центрі зайнятості перший заступник начальника Славутського об’єднаного управління Пенсійного фонду України Хмельницької області Наталя Новак провела семінар для безробітних громадян.
   Працівник Фонду розповіла про умови виходу на пенсію, особливу увагу приділила питанню необхідності набуття страхового стажу, так як з 1 січня 2018 року право на призначення пенсії за віком мають чоловіки після досягнення ними 60 річного віку та жінки після досягнення ними відповідного пенсійного віку за наявності в них страхового стажу не менше 25 років. При цьому вона зауважила, що мінімальний страховий стаж буде збільшуватися до 35 років.
   Поряд з цим, Наталя Новак розповіла про веб-портал електронних послуг Пенсійного фонду України, запропонувала учасникам семінару зареєструватися та отримувати інформацію із своєї  картки застрахованої особи про страховий стаж, нараховану заробітну плату та сплачені страхові внески.
    Головне управління Пенсійного фонду України в Хмельницькій області продовжує фінансувати пенсії січня, на які вже спрямовано 320,9 млн.грн. (37,2% від усієї місячної потреби). Цими коштами забезпечено виплату пенсій банківськими установами по 9 січня та підприємствами поштового зв’язку по 11 січня поточного року.
    Всього ж на виплату пенсій січня буде спрямовано 862,9 млн. грн. пенсійних коштів.
Відділ організаційно-інформаційної роботи

   На виконання постанови Кабінету Міністрів України щодо окремих питань виплати пенсії органами Пенсійного фонду України в Хмельницькій області впродовж 22-28 грудня 2017 року профінансовано 257,9 млн.грн. для виплати пенсій січня 2018 року 114,2 тис. пенсіонерів області, або 28,0% усіх одержувачів. Даними коштами забезпечено потребу виплати пенсій через підприємства поштового зв’язку по 8 число включно (92,0 млн. грн.) та через банківські установи по 9 число (102,9 млн. грн.) та профінансовано пенсійні виплати пенсіонерам силових структур (63,0 млн. грн.).
Пенсіонерам, які з різних причин не зможуть отримати пенсію за січень 2018 року на поштових відділеннях в останні дні грудня, зможуть отримати її починаючи з 5 січня.
 Для пенсіонерів, які отримують пенсію через банківські установи і мають дату виплати пенсії з 10 по 25 січня або через поштові відділення і мають дату виплати пенсії з 9 по 25 січня пенсія буде виплачуватись в звичайному режимі в установлені дати виплати.
 Додаткову інформацію можна отримати за номерами "гарячих" телефонних ліній головного управління Пенсійного фонду України в Хмельницькій області 76-35-13 для цивільних пенсіонерів, 65-70-92 для військових пенсіонерів.

Відділ організаційно – інформаційної роботи
головного управління пенсійного фонду україни
в хмельницькій області